Doğrudan Yaklaşım (Headhunting)

Doğrudan Yaklaşım (Headhunting)

Hera İnsan Kaynakları Eğitim ve Danışmanlık olarak; üst düzey yönetici adaylarının işe alım süreçlerinde gerekli mülakat, test ve analizlerle sürdürdüğümüz headhunting yöntemi, firmaların ihtiyaçlarına uygun yönetici adaylarının gizlilik içinde ve hızlı bir şekilde listelenmesini sağlamaktadır. Üst düzey yönetici seçim ve yerleştirme süreci olan headhunting, insan kaynakları bünyesinde yer alan headhunter tarafından uygulanmakta ve profil analizi, sektörel konum ve vizyon incelemesi ve referans kontrolleri gibi önemli süreçler izlenmektedir.

Headhunting uygulamasında headhunter, üst düzey yönetici adayları ile iletişim kuran kişidir. İletişim, aday bilgi ve CV’lerin firmaya ulaştırılmasıyla sonlanmaktadır. Bu süreçlerde firmalar, kurum için en iyi faydayı sağlayacak adaylar üzerinde daha fazla yoğunlaşabilmekte ve zamandan tasarruf edebilmektedir. Headhunter; en nitelikli, görev ve sorumluluklarını bir adım öteye taşıyacağına inandığı adayları sunmadan önce aşağıdaki değerlendirmeleri yapmaktadır:

Headhunter, yönetici arayan firmaya ihtiyacı olan yönetici adayının profilini analiz eder. Müşterinin hedef, stratejileri, sektördeki konumu, vizyon ve misyonunu inceler. Müşteri hedeflerine uygun adayı bulabilmek için headhunter portföyünde yer alan adaylarla iletişime geçerek en doğru yönetici adayının tespiti için gereken en nitelikli çalışma ve değerlendirmelerin yapılmasını sağlamaktadır.